У Запорізькій області жінки-ВПО ознайомились з психологічною природою тривоги та нав’язливого страху

18:15
У Запорізькій області жінки-ВПО ознайомились з психологічною природою тривоги та нав’язливого страху

20 листопада відбувся вебінар для жінок – ВПО на тему «Як жити та працювати під час війни. Вебінар з бомбосховища» в рамках проєкту «Психологічна Допомога жінкам - ВПО, що постраждали від війни та мешкають в місцевих громадах Запорізької області».

Проект реалізується ГО “Правозахисний рух Донбасу” для мешканців м. Запоріжжя, м. Оріхов, м. Гуляйполе, Широківська громада, м. Вільнянськ Запорізької області.

На вебінарі жінки – ВПО дізнались, як впоратися з тривогою та нав’язливим страхом, заспокоїти себе та близьких під час панічних атак, як концентруватися на буденних справах та продовжувати жити життя, ефективно працювати та не читати новинні стрічки щохвилини.

Метою заходу було ознайомити учасниць з психологічною природою тривоги та нав’язливого страху, надати можливість опанувати експрес техніки для зниження власного рівня тривоги, стресу, щоб контролювати власний стан та мати можливість бути корисним для своїх рідних.

На вебінарі жінки – ВПО ознайомились з психологічним явищем «емоційне вигорання» з точки зору провідних світових фахівців, виконали індивідуальне анкетування на визначення рівня емоційного вигорання. Обговорили внутрішні та зовнішні фактори, що викликають стан емоційного стомлення та вигорання, алекситимію в інтерпретації Сайто Сатору, японського психіатра, автора книг з даної тематики, причини та наслідки алекситимії під час війни, також розглянули фази та симптоми стресу, шляхом визначення індивідуальних симптомів учасниць.

Було проведено такі вправи

1.Експрес-техніка дихальна вправа «Повітряна кулька».

2.Практика «Усвідомлення у моменті». Скануємо відчуття, сприйняття, уявлення. Рекомендації щодо особливостей використання.

3.Практична вправа на визначення симптоматики.

Також учасницям було запропоновано пройти тест на визначення ступеню емоційного вигорання та опанувати техніки профілактики даного стану. На практичних прикладах учасниці відпрацьовували навички, що сприяють концентрації на буденних справах та таким чином підвищують рівень власного життя.

Проєкт впроваджується ГО «Правозахисний Рух в підтримку прав біженців та відновлення демократичного Донбасу» у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало внаслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС). 

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...