Як відновити втрачене свідоцтво про розірвання шлюбу

14:00
47
Як відновити втрачене свідоцтво про розірвання шлюбу

При переміщенні людей з непідконтрольної території часто трапляються випадки втрати документів. Це, в свою чергу, є перепоною для інших правостосунків, коли треба підтвердити ті чи інші факти. До юристів офісів Мережі правового розвитку частими є звернення з питаннями відновлення свідоцтва про народження чи смерть, укладення чи розірвання шлюбу і таке інше. З наведеної статті ви дізнаєтесь який порядок дій для відновлення втраченого свідоцтва про розірвання шлюбу, а так само будь-якого іншого свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану.

До Слов'янського офісу Мережі правового розвитку ГО «Агенція демократичного розвитку Донбасу» звернувся Олег Д. з проханням надати консультацію про порядок отримання дублікату свідоцтва про розірвання шлюбу, так як первісний документ був ним втрачений при переміщенні, що в свою чергу завадило йому оформити договір купівлі-продажу нерухомості, так як без підтвердження факту розірвання шлюбу було необхідним надати нотаріальний дозвіл колишньої дружини, з якою Олег вже давно не проживав і не спілкувався.

Юрист офісу, Сергій Коваленко роз’яснив як вирішити дане питання. Повторна видача свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у тому числі й розірвання шлюбу, оригінал якого було вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, здійснюється відділами державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичними представництвами і консульськими установами України на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис або видається представнику за нотаріально посвідченою довіреністю та при пред’явленні документів, що посвідчують їх особу. Довіреність, видана поза межами України щодо громадян України визнається дійсною за наявності легалізації (апостилю).

Повторна видача свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану здійснюється відділом державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця державної реєстрації акту цивільного стану та місця проживання заявника (пункт 2 розділу IV Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватись представнику особи, яка має право на повторне отримання свідоцтва про державну реєстрацію акту цивільного стану, у разі документального підтвердження його повноважень (пункт 4 розділу IV Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні).

Виходячи з наведених приписів, Олегу було рекомендовано для отримання повторного свідоцтва звернутись до відділу ДРАЦС за місцем його тимчасового проживання. Юрист офісу допоміг Олегу скласти відповідну заяву (зразок заяви про повторну видачу свідоцтва про розірвання шлюбу можна отримати за посиланням: https://minjust.gov.ua/.../2018/05/14/20180514085859-62.pdf).

В результаті наданої допомоги Олег отримав свідоцтво та з рештою, зміг укласти угоду.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...