Якщо ОСББ не виконує своїх обов'язків: що робити?

02:00
42
Якщо ОСББ не виконує своїх обов'язків: що робити?

ОСББ — це об'єднання власників житлових та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку для спільного управління житловим будинком, місцями загального користування та прибудинковою територією.

Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» дає можливість громадянам створювати локальні осередки демократії, самостійно визначати найкращі способи використання майна, що знаходиться у їхній спільній власності та здійснювати якісний благоустрій прибудинкової території. До функцій ОСББ входить:

✔здійснення контролю за справлянням коштів,✔визначення порядку використання коштів,✔укладення договорів від імені ОСББ та контроль за їх виконанням, ведення діловодства,✔бухгалтерського обліку та звітності, складання кошторису, балансу, річного звіту, скликання загальних зборів.

ОСББ має багато переваг, але і має ряд недоліків. Один із таких – це неякісне виконання правлінням ОСББ своїх обов’язків.

Один із способів вирішення даного питання є скликання та проведення загальних зборів, на яких може прийматися рішення про переобрання складу правління. Відповідно до статті 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» кожний співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири або нежитлового приміщення співвласника у загальній площі всіх квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку. Якщо одна особа є власником квартир (квартири) та/або нежитлових приміщень, загальна площа яких становить більш як 50 відсотків загальної площі всіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, кожний співвласник має один голос. Рішення про обрання та звільнення голови та/або членів правління приймається простою більшістю голосів.❗️Потім необхідно під розписку повідомити особу, щодо якої було прийняте рішення. Це дуже важлива умова, у випадку не підтвердження отримання, особа зі складу правління не тільки може бути поновлена на посаді, їй ще і відшкодують середню зарплатню за кожний день «простою» внаслідок не допуску до роботи. У випадку неможливості вручення особисто або відмови від підпису за його отримання, воно надсилається рекомендованим листом із описом вкладення та повідомленням про вручення за зареєстрованою адресою проживання.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...