Зразок Відзиву на позовну заяву про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини яка продовжує навчання

10:15
67
Зразок Відзиву на позовну заяву про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини яка продовжує навчання

Відзив на позовну заяву про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини яка продовжує навчання

До ______________________________суду

________________________області

00000, _____________________ область,

м. __________, вул. __________, ____


Відповідач:ПІП, __.__._____ р.н.,

який зареєстрований та мешкає за адресою:

00000, ____________ область, м. __________,

вул. _________, буд. ___, кв. __,

РНОКПП — _______________,

паспорт серія ___№ ______ виданий _________ МВ ГУМВС України в _____ області __.__.___ року,

моб. тел. + 38 (000)-000-00-00

інші засоби зв’язку відсутні


Позивач: ПІП, __.__._____ р.н.,

яка зареєстрована та мешкає за адресою:

00000, ____________ область, м. __________,

вул. _________, буд. ___, кв. __,

РНОКПП — _______________,

паспорт серія ___№ ______ виданий _________ МВ ГУМВС України в _____ області __.__.___ року,

моб. тел. + 38 (000)-000-00-00

інші засоби зв’язку відсутні


Третя особа: ПІП, __.__._____ р.н.,

яка зареєстрована та мешкає за адресою:

00000, ____________ область, м. __________,

вул. _________, буд. ___, кв. __,

РНОКПП — _______________,

паспорт серія ___№ ______ виданий _________ МВ ГУМВС України в _____ області __.__.___ року,

моб. тел. + 38 (000)-000-00-00

інші засоби зв’язку відсутні

По справі № ___/__/__

Провадження №: _/___/__/_____

Суддя: _____________________


Відзив

на позовну заяву про стягнення аліментів

на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання

В провадженні ______________ міського суду _______________ області знаходиться позовна заява ПІП до ПІП, третя особа – ПІП, про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання.

Позивач просить стягнути з мене на її користь аліменти у розмірі ¼ частки мого щомісячного сукупного доходу, на утримання повнолітньої дочки, ПІП, «__» ________ 2001 року народження, яка продовжує навчання, починаючи з дня подачі позову і до закінчення дочкою навчання в ______________________, але не більше чим до досягнення дочкою віку 23 років.

Ознайомившись із позовною заявою ПІП до мене про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання, зазначаю, що я повністю не визнаю пред’явлені позовні вимоги, заперечую проти задоволення цього позову, та вважаю, що цей позов не може бути задоволений судом виходячи з наступного.

На відміну від аліментних правовідносин щодо неповнолітніх дітей, для покладання обов'язку на батьків утримувати своїх повнолітніх дітей, які продовжують навчання, має обов'язково мати місце наявність умови у вигляді матеріальної можливості надання такої допомоги з боку батьків.

На даний час я не маю можливості сплачувати аліменти на утримання повнолітньої дитини у розмірі ¼ частки від свого доходу, який становить в середньому _____ грн. на місяць, так як останніми роками я тяжко хворію і перебуваю на «Д» нагляді в КП «______________ міський центр ПМСД» з діагнозом: _______________. За наявності такої хвороби я потребую постійного лікування та періодичних хірургічних втручань. На придбання ліків та оперування я витрачаю майже весь свій заробіток. У разі не лікування або ж неналежного лікування, стан мого здоров'я значно погіршиться, що в кінцевому результаті може призвести до інвалідності.

Окрім цього, я щомісячно несу витрати на оплату житлово-комунальних послуг за місцем проживання, придбання продуктів харчування, сезонного одягу, засобів гігієни, що також повинно враховуватися при розгляді справи про стягнення аліментів, як мої обов'язкові витрати, які я не можу не здійснювати.

Станом на сьогоднішній день, я не маю у власності будь-якого нерухомого майна, цінностей та банківських вкладів я також не маю.

Викладені обставини підтверджуються наступними доказами:

-копією Відомості з Державного реєстру фізичних осіб за № ____ від «__» ______ 2020 року (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);
копією довідки про доходи № ____ від «__» ______ 2020 року (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);

-копією Форми ОК-5 від «__» ______ 2020 року (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);

-копією Форми ОК-7 від від «__» ______ 2020 року (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);

-копією консультаційного висновку спеціаліста (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);

-копією протоколу езофагогастродуоденоскопії від «__» ______ 2020 року (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);

-копією направлення на ОЛМ від «__» ______ 2020 року (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);

-копією виписки із медичної карти стаціонарного хворого № ____ від «__» ______ 2019 року (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);

-копією виписного епікризу з історії хвороби № ____ від «__» ______ 2017 року (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача).

Інших доказів на даний час я не маю.

В свою чергу, позивачем не надано доказів щодо проживання доньки у гуртожитку та вартості проживання в ньому, доказів щомісячних витрат в розмірі ______ грн., в тому числі оплати поїздок з м. ___________ до м. _________ та в зворотному напрямку.

Окрім цього, позивач не надала відомостей про наявність у власності нерухомого майна та транспортних засобів. Як мені відомо, позивач має у власності об'єкти нерухомості, а також має додатковий дохід від надання транспортного засобу в оренду для служби таксі та міських (міжміських) перевезень.

Згідно ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.

Згідно п. 20 Постанови Пленуму ВСУ № 3 від 15.05.2006 року «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів», обов`язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов`язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 років; продовження ними навчання; потреба у зв`язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батька можливість надавати таку допомогу.

Згідно ст. 200 СК України, суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст.182 цього Кодексу. При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.

На виконання вимог п.5 ч.3 ст.178 ЦПК України зазначаю, що я не визнаю зазначених позивачем у позовній заяві обставин. Правова оцінка обставин, зазначених позивачем, наведена мною вище.

На виконання вимог п.8 ч.3 ст.178 ЦПК України зазначаю, я на даний час не поніс витрат із розглядом цієї справи, і лише у разі задоволення позову позивача, то в такому разі я очікую понесення судових витрат у виді сплати судового збору у встановленому законом розмірі за подання позовної заяви.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 178 ЦПК України, -

ПРОШУ СУД:

1.У задоволенні позову ПІП до ПІП про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дочки, яка продовжує навчання – відмовити повністю.

Перелік документів та інших доказів, що додаються:

1.Копії відзиву та копії всіх документів, що додаються до нього, відповідно до кількості позивачів та третіх осіб;

2.Копії сторінок паспорта громадянина України та РНОКПП позивача (оригінал зазначеного документу знаходиться у відповідача);

(вказується повний перелік документів, що додаються до позовної заяви. У разі надання копій – вказується, де знаходиться оригінал).

(У разі необхідності – зазначаються інші підстави, документи та докази).

"____" ________________ 2020 р.        _________________       ПІП відповідача

                                                                         (підпис)

Ця публікація підготовлена у межах проєкту«Правовий захист та підвищення рівня обізнаності про доступ до правосуддя вразливих верств населення Красноріченської ОТГ, Коломийчиської ОТГ, Лозно-Олександрівської ОТГ Луганської області», який реалізується організацією«Центр громадської активності „Сіті Хаб“ за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.

#UNRPP

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...