Облога "Азовсталі"

11:43
105
Облога "Азовсталі"

Українці протягом майже трьох місяців утримували «Азовсталь», що залишався останнім бастіоном захисників Маріуполя.

21 травня Президент України Володимир Зеленський заявив, що з території «Азовсталі» вивезли практично всіх захисників Маріуполя та цивільних.

Активні бойові дії на «Азовсталі» розпочалися 18 березня 2022 року. На початку березня сам Маріуполь узяли в оточення російські війська. При цьому «Азовсталь» залишався під контролем України, оскільки на заводі сховалися українські військові, зокрема з полку «Азов», які обороняли завод.

1 квітня президент росії «на камери», проводячи зустріч з міністром оборони, скасував наказ про штурм «Азовсталі» і доручив російським військовим заблокувати територію заводу. Однак бомбардування та спроби штурму заводу не припинялися.

Військові та цивільні, що залишилися на «Азовсталі», відмовлялися здаватися і фактично опинилися в блокаді: у них майже не було води, їжі, медикаментів та боєприпасів.

При цьому захопити «Азовсталь» російські військові не могли. Завод займає величезну територію між річкою Кальміус з одного боку та берегом Азовського моря — з іншого. Завод має власний вантажний порт та розгалужену систему підземних комунікацій. Штурм такого укріпленого району силами піхотних підрозділів може тривати тижні без гарантованого результату.

#RussianWarCrimes, #SaveMariupol, #SaveAzovstal

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...