У Черкасах жінки з числа вразливих верств населення розповіли про ключові правові проблеми

13:25
У Черкасах жінки з числа вразливих верств населення розповіли про ключові правові проблеми

18 квітня було проведено фокус групу в рамках роботи над дослідженням правових потреб жінок з числа вразливих верств населення в умовах війни в громадах Черкаської області.

Діяльність проводиться громадською організацією «Спілка захисту громадянських свобод» в межах грантового проєкту «Посилення правових можливостей жінок місцевих громад Черкаської області», який здійснюється за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх» .

Під час фокус-групи обговорено ключові правові потреби з якими стикаються жінки з числа вразливих верств населення в умовах воєнного стану у Черкаській області. На зустрічі фокус-групи були присутні 10 жінок з числа внутрішньо-переміщених осіб (ВПО), людей літнього віку та людей з інвалідністю.

Зокрема 60% присутніх жінок на фокус-групі вказали, що протягом останнього року вони або члени їх родини стикалися з проблемами, що потребують допомоги юриста. Жінки вказали на такі проблеми з якими вони звертались до юриста:

- затримки виплат на проживання, призначення грошової допомоги;

- надання соціального житла від громад та участь ВПО у житлових програмах;

- отримання/подовження виплат (соціальних та пенсійних);

- заборгованість з виплати заробітної плати або недоотриманої пенсії;

- умови перетину державного кордону України.

30% жінок вказали, що віддають перевагу дистанційному формату отримання правової допомоги (юридичні консультації, правка і складання договорів та запитів), 50% вказали, що зручним способом отримання правової допомоги є очні консультації в офісі та 10% вказали, що віддають перевагу виїзду юриста в інше зручне місце для надання консультацій.

Результати фокус-групи стануть частиною дослідження правових потреб жінок з числа вразливих верств населення в громадах Черкаської областів умовах війни, яке буде презентовано протягом травня – червня цього року.

Нагадуємо, що в Обсерваторії прав жінок надаються безкоштовні правові консультації за номером гарячої лінії +38 050 638 75 14.

Графік роботи: понеділок – п’ятниця, з 10:00 до 18:00.

Сторінка в фейсбук: https://www.facebook.com/spilka.zahystu

Програма USAID «Справедливість для всіх» - USAID Justice for All Activity

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...