Соціальні гарантії для внутрішньо переміщених осіб: виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності від Пенсійного фонду України

12:15
Соціальні гарантії для внутрішньо переміщених осіб: виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності від Пенсійного фонду України

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) мають право отримати виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів Пенсійного фонду України (ПФУ).

 

Це можна зробити у випадку, якщо відповідні страхові кошти не виплачує роботодавець, алгоритм дійрозроблений Громадським центром правосуддя у Широківській громаді.

Які виплати можна отримати від Пенсійного фонду

Зокрема переселенці мають право на такі виплати:

допомога по тимчасовій втраті працездатності («лікарняні»);

допомога по вагітності та пологах («декретні»);

допомога на поховання (крім поховання пенсіонерів, безробітних та осіб, які померли від нещасного випадку на виробництві).

Такі виплати Пенсійний фонд України призначає і виплачує безпосередньо застрахованим особам, без формування заяви-розрахунку.Як це зробити?


Необхідно звернутися до будь-якого сервісного центру ПФУ й надати такі документи:

оригінал і копію довідки про взяття на облік ВПО;

оригінал і копію паспорта громадянина України;

оригінал і копію довідки про присвоєння ідентифікаційного податкового номера;

листок непрацездатності (у разі наявності його в паперовій формі).

Решту необхідної інформації фахівці Фонду самостійно отримають із реєстрів.

Хто ще має право на виплати від ПФУ

Вищевказані виплати можуть також отримати особи, які не належать до ВПО, але їхні роботодавці знаходяться на тимчасово окупованій території. У разі, якщо роботодавці не мають можливості нарахувати виплати за страховими випадками, їх виплачує ПФУ безпосередньо на рахунки працівників.

Нагадуємо, що у Широківській громаді (Запорізька область) працюєГромадський центр правосуддя за ініціативи ГО «Центр громадської активності «СІТІ ХАБ». Мета центру підвищити спроможність мешканців Запорізької області вирішувати проблеми та захищати власні права у правовий спосіб. Звернутись за консультацією до Громадського центру правосуддя у Широківській громаді можна за наступними контактами:

Адреси:

- смт. Широке, вул. Центральна 2, понеділок – п’ятниця, з 9:00 до 17:00.

- м. Запоріжжя, вул. героїв 37 батальйону, 12, понеділок – п’ятниця, з 9:00 до 17:00.

Телефон гарячої лінії: +380 (50) 986 51 80

Електронна пошта: cityhub@ukr.net

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...