Позбавлення батьківських прав: процедури та супровід від Громадського центру правосуддя ГО «Центр громадської активності «СІТІ ХАБ»

10:50
Позбавлення батьківських прав: процедури та супровід від Громадського центру правосуддя ГО «Центр громадської активності «СІТІ ХАБ»

До громадського центру правосуддя, який працює за ініціативи ГО «Центр громадської активності «СІТІ ХАБ» звернулась Ольга Вадимівна, яку цікавило питання щодо встановленого законодавством порядку дій і необхідних процедур для позбавлення батьківських прав.

Я хочу дізнатись, що мені треба щоб позбавити мою доньку батьківських прав на мою онучку, якій 10 років з причини того що донька постійно пиячить, батька не має ще з народження дитини, та не доглядає за дитиною, а онучка постійно живе зі мною тому звернулась за допомогою до ГО «Центр громадської активності «СІТІ ХАБ».

Пані Ользі було надано допомогу та роз'яснено, що позбавити батьківських прав можливо лише у судовому порядку, іншого порядку не передбачено. Справи про позбавлення батьківських прав батька чи матері за загальним правилом розглядає місцевий суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання або перебування того з батьків, якого хочуть позбавити прав. Право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав мають:

-один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина;

-заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому дитина перебуває; орган опіки та піклування; прокурор; сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років.

Для позбавлення батьківських прав необхідно вчинити наступні дії:

1. встановити, що особа свідомо порушує батьківські обов'язки, злісно не виконує вимог та рекомендацій органів опіки і піклування, служб у справах дітей, навмисно ухиляється від лікування (хронічні алкоголіки, наркомани, токсикомани) та зібрати всі необхідні підтверджуючі докази;

2. звернутись до органу опіки та піклування з тим, щоб отримати висновок щодо умов життя і виховання дитини, поведінку батьків, їх взаємини з дітьми та відношення до виконання своїх батьківських обов'язків;

3. звернутись до суду з позовною заявою про позбавлення батьківських прав та отримати за результатами розгляду прийняте судом рішення.

Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини.

Пані Ольга разом з юристом звернулись до органу опіки та піклування, служби у справах дітей за своїм місцем проживання для отримання висновку щодо умов життя і виховання дитини й поведінки батьків. Після отримання висновку юристом було підготовлено позовну заяву про позбавлення батьківських прав доньки пані Ольги. Згодом пані Ольга повідомила, що суд позбавив батьківських прав пати своєї онуки, вона була дуже вдячна за допомогу та супровід юристу ГО «Центр громадської активності «СІТІ ХАБ».

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...