Дослідженням закупівель в системі PROZORRO виявлено недовиконання бюджетів міст Донецької області

19:50
Дослідженням закупівель в системі PROZORRO виявлено недовиконання бюджетів міст Донецької області

Експертами Громадської організації «Ліга жінок - виборців» в листопаді - грудні 2019 року було проведено моніторинг закупівель за допомогою модулю аналітики PROZORRO в м. Красногорівка, м. Курахове, м. Мар’їнка, Донецької області».

Дослідження проводилось з використанням модулів аналітики bi.prozorro.org та bipro.prozorro.org та пошуково-аналітичної системи http://www.007.org.ua/

Пріоритетними напрямками моніторингу були обрані освіта, охорона здоров’я, відновлення інфраструктури.

Дослідження проводилось за вибірковими конкурсними процедурами, яких було достатньо для виявлення системних недоліків.

Результати моніторингу показали, що порівняння бюджетів трьох досліджуваних розпорядників бюджетних коштів вказує на суттєве недовиконання бюджетів всіх міст в 2019 році. При цьому, першість за об’ємом недовиконання бюджету тримає м. Курахове. На другому за фактичним виконанням доходів м. Красногорівка, на третьому м. Мар’їнка

Дослідження державних закупівель, здійснених вищеозначеними розпорядниками бюджетних коштів показало, що найбільшу кількість процедур закупівель проведено Курахівською міською радою. На другому місці - Красногорівська міська рада. Мар’їнська міська рада в системі Прозорро не зареєстрована, закупівель в електронному вигляді не проводила.

Моніторинг на предмет проведення закупівель за напрямками: освіта, охорона здоров’я, відновлення інфраструктури, показало відсутність закупівель за першими двома напрямками. Найбільша кількість закупівель проводилась за напрямом - будівельні роботи.

Проте, дослідження витрат бюджету показало що на освіту трьома бюджетами кошти виділялись, проте, на охорону здоров’я видатки не здійснювались і не планувались.

За загальними висновками і Курахівська і Красногорівська міські ради дотримуються вимог законодавства при здійсненні державних закупівель. Іноді спостерігається розподіл предмету закупівель між 2-3 постачальниками в рівних долях, що може свідчити про змову Замовника і Учасників. Виявлено поодинокі випадки неоприлюднення невід’ємних додатків до договорів, що є обов’язковим.

Спостерігається практика відміни оголошень і невірного визначення умов предмету закупівлі в частині визначення строків на проведення робіт і недостатнє визначення предмету покращення.

Мар’їнська міська рада в електронних системах не зареєстрована, кошти з використанням казначейських рахунків не проводить.

Детально з інформацією про дослідження можна ознайомитись за посиланням:

https://drive.google.com/open?id=1jKCrbTvD5bqxrZ-O5fHKoGWiu3WFcWaY 

Програма ООН із відновлення та розбудови миру#UNDP Ukraine #RPP#SDC#Sida

Публікація була підготовлена в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). Думки, зауваження, висновки або рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди ООН або Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida)

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...