Зустріч з представниками австрійської компанії щодо будівництва обласної лікарні

16:40
Зустріч з представниками австрійської компанії щодо будівництва обласної лікарні

Представники австрійської компанії «Vamed Engineering GmbH», з якою досягнуто домовленість про будівництво обласної клінічної лікарні, прибули на Луганщину, щоб на місці скоригувати технічні завдання та узгодити план спільних дій у цьому напрямі. Наразі відбулась робоча зустріч очільника області Сергія Гайдая з Міхаелем Бріді.

«Луганська область дійсно знаходиться у скрутній ситуації. Усі основні інфраструктурні об’єкти, в тому числі й Луганська обласна лікарня, залишились на тимчасово окупованій території», - звернувся до представників «Vamed Engineering GmbH» голова облдержадміністрації.

Він акцентував, що рішення, пов’язані із будівництвом лікарні, будуть прийматися дуже швидко. Адже статус та повноваження військово-цивільної адміністрації м. Сєвєродонецька цьому сприяють.

Зі свого боку, пан Міхаель Бріді відзначив, що інфраструктура області змінюється на краще, та пообіцяв – проєкт буде реалізований швидко й у найближчий час. Наразі компанія вже отримала відповідь від Дойче Банку щодо його фінансування.

Слід відзначити, Дойче Банк надасть довгостроковий кредит під державні гарантії України, що потребує узгодження Міністерства фінансів.

Вже у ході обговорення постало питання створення онкологічного відділення у складі майбутньої лікарні із можливістю проведення променевої та хіміотерапії. Фахівці з Австрії погодились із позицією луганських колег, але запросили конкретні пропозиції та розрахунки, оскільки створення такого відділення значно здорожує проєкт.

Крім того, було наголошено на необхідності створення умов для надання перинатальної, акушерської допомоги, а також функціонування служби крові в обласній лікарні.

«Ми 40 років будуємо лікарні, тому вже напрацювали певні рішення. Як будь-яка європейська компанія, ми працюємо за принципом «форма іде за функцією». Якщо компанія береться за проєкт, то завжди його завершує. На усіх п’яти континентах», - запевнив учасників зустрічі Міхаель Бріді.

Обговоривши загальні питання, представники «Vamed Engineering GmbH» разом із керівником Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації Олександром Стрюком виїхали на майданчик, який пропонується для будівництва обласної лікарні.

Нагадаємо, що у вересні поточного року у Відні (Австрія) з компанією «Vamed Engineering GmbH» було досягнуто домовленість про інвестування 160 млн євро у будівництво обласної лікарні на Луганщині. З метою реалізації проєкту створено робочу групу при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...