Громадськість обговорила питання освіти на Луганщині

17:35
Громадськість обговорила питання освіти на Луганщині

14 грудня відбулася онлайн-конференція “Освіта на Луганщині”, в якій взяли участь представники влади, журналісти друкованих та онлайн-ЗМІ, громадські активісти.

Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА розповів про стан роботи системи освіти у 2020 році.

На сьогодні задовольняє потреби населення 271 заклад дошкільної освіти, 273 заклади загальної середньої освіти. Це 55,5 тисяч дітей навчається у закладах середньої освіти. 13,5 тисяч дітей навчаються у закладах дошкільної освіти.

Нова українська школа. У вересні до перших класів було зараховано 5501 учень, це 326 класів. На реформу у 2020 році було виділено із державного бюджету 16 млн 761 тис грн.

Інклюзивна освіта. В області в закладах освіти навчається 454 учні з особливими освітніми потребами, працює 285 асистентів. В області працює 8 інклюзивно-ресурсних центрів, у яких перебуває на обліку 2140 осіб. Реформування шкільного харчування. У Луганській області функціонує 280 харчоблоків в закладах середньої освіти і 152 в закладах дошкільної освіти. Велике будівництво. В 2020 році до проєкту надійшло 7 закладів загальної освіти. 3 — Сєвєродонецьк, 2 — Марківський район, 1 — Лисичанськ, 1 — Станично-Луганський район. Для лабораторних кабінети та STEM-лабораторій закуплюється обладнання.

Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА розповів навчання дітей з окупованих територій: “Ми вже з першого жовтня маємо в кожному місті або районі ОТГ ті школи, які працюють з дітьми з окупованої території. Ознайомитися з інформацією про школи можна на сайті - http://oblosvita-lg.gov.ua/

На Луганщині працює 19 закладів професійно-технічної освіти. “Діюча система професійно-технічної освіти підтверджує свою спроможність і готовність до реформування, розвитку та подолання існуючих викликів, - зазначив Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА, - і сьогодні ми на етапі передачі державного майна області, оскільки ті заклади освіти були державними. Сьогодні 6 закладів передаються на наше утримання, як заклади”. Це дуже непросте питання, оскільки ми хочемо з вами, щоб заклад професійно-технічної освіти, по-перше, був обладнаний нормально за сучасними вимірами. Плюс, ми розуміємо, що багато років нічого не вкладалося в професійно-технічну освіту. Крім того, ми хочемо, що дитиня, яка йде вчитися була впевнена, що отримає фахову освіту та залишиться на Луганщині жити і працювати”.

Зараз на Луганщині працює 5 закладів вищої світи, в яких навчається близько 16 тисяч студентів, з яких 66% - мешканці нашої області. ВНЗ працюють, але Аграрному університету, Університету Дідоренка, медичному університету не вистачає приміщень. Мережа закладів передвищої освіти залишилася незмінною і складає 17 закладів.

25 жовтня на карті України з'явилися нові територіальні громади. Органи місцевого самоврядування, які представляють інтереси цих громад отримали нові повноваження, в тому числі щодо управління освітою. Протягом грудня 2020 року всі заклади дошкільної та загальної середньої освіти мають бути передані до комунальної власності територіальних громад, яких буде 26.

У 2021 році найбільша кількість шкіл буде в Северодонецьку - 26, Лисичанську — 25, Старобільській район — 16, Білокуракінський та Сватівський — 14, Новопсковський — 13, Марківський та Новоайдарський 12. Менша кількість, по чотири заклади, у Красноріченській та Шульгінській громадах. “І перед нами постає проблема створення органу управління освітою, - пояснив Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА, - ми за те щоб перебудувати систему управління правильно”.

Юрій Стецюк, директор Департаменту освіти і науки ЛОДА: “Перший пріоритет - якісна та доступна дошкільна освіта, охоплення дітей трьох-п'яти років дошкільною освітою. На сьогодні у нас черг, за нашими даними, в дитячі садки немає. Приємно бачити що багато дитячих садків громадах відповідають сучасності. Підвищується кваліфікація педагогічних працівників, в тому числі, закладів дошкільної освіти. Друге, Нова українська школа. Ми вже рухаємося до четвертого класу. Є стандарт базової школи 5-9 клас. Те, що ми почали, ми все ж таки повинні ще далі продовжувати. Третій пріоритет — це впровадження системи НАССР в закладах загальної середньої освіти області. Четверте — розвиток системи управління освітою в нових і реорганізованих територіальних громадах”.

Андрій Жидков, радник Консультативної ради радників з питань соціальної єдності Програми ООН із відновлення та розбудови миру ознайомив учасників конференції з аналізом освітніх політик відповідно до індексу SCORE у Луганській та Донецькій областях. Для довідки, Індекс соціальної згуртованості і примирення (SCORE) — аналітичний інструмент, розроблений для вимірювання різних складових соціальної згуртованості, а також здатності до життєстійкості та факторів вразливості в громадах по всьому світу з метою забезпечення акторів, залучених до розбудови миру та розвитку, повними та науковими даними. SCORE досліджує два основні компоненти миру — примирення та соціальну згуртованість (обидва відображені у його англійській назві: Social COhesion and REconciliation), а також взаємозв’язки між ними у всій складності.

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...