Зразок Заяви про видачу судового наказу про стягення аліментів
Назва суду__________________
індекс, адреса суду
Заявник: ПІБ
місце реєстрації та проживання:
індекс, адреса
засоби зв’язку:
Ідентифікаційний номер або
серія та номер паспорта
Боржник: ПІБ
останнє відоме місце реєстрації та проживання:
індекс, адреса
Засоби звязку
Ідентифікаційний номер або
серія та номер паспорта (за наявності)
Від сплати судового збору звільнена
на підставі п.3 ч.1 ст.5
Закону України «Про судовий збір»
Заява
про видачу судового наказу про стягнення аліментів
Я, ПІБ, є матір’ю малолітньої ПІБ, дата народження, про що свідчить запис у Свідоцтві про народження доньки. З батьком моєї доньки, ПІБ (далі Боржник), я не перебувала у зареєстрованому шлюбі. За нашою спільною заявою, поданою до відділу державної реєстрації актів цивільного стану _________________________, на підставі ст.125 СК України, ПІБ визнав себе батьком ПІБ, про свідчать запис у Свідоцтві про народження.
Боржник, добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає; (інші обставини) _______________________Неодноразово звертаючись до Боржника з проханням матеріально підтримувати _________, сплачувати аліменти на утримання дитини, так як ми проживаємо окремо, не ведемо спільного господарства, дитина (донька, син) проживає зі мною за адресою _____________ він давав усну обіцянку, протена момент звернення до суду, між нами не досягнуто згоди з приводу способу виконання Боржником свого обов’язку утримувати нашу дитину.
У зв’язку з підвищенням цін на продукти, одяг та ліки, тих доходів які я отримую, не вистачає, щоб в повному обсязі задовольнити всі потреби нашої дитини, особливо останнім часом, коли розмір мінімальної заробітної плати в країні виріс до 4173,00 грн. та підвищилися ціни на всі продукти та послуги. Розмір прожиткового мінімуму для дитини віком до 6 років: з 01 січня — 1626 грн., з 01 липня – 1699 грн., з 01 грудня – 1779 грн., відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», розмір мінімальної заробітної плати відповідно до цього ж Закону з 01 січня 2019 року становить 4173,00 грн.
Утримання дітей, надання їм матеріальної допомоги є природним обов’язком батьків, що випливає зі змісту положенняст. 180 Сімейного кодексу України, яке зобов'язує батьків утримувати дітей до досягнення ними повноліття.
Відповідно до ст.3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року (ратифікована постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року №789-XII і набула чинності для України 27 вересня 1991 року), в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаютьсяпитаннямисоціального забезпечення, судами, адміністративними чизаконодавчими органами першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Згідно із ст. 27 Конвенції, держави-учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини.
Відповідно до ч. 1,2,3,4,5 ст. 150 СК України, батьки зобов’язані виховувати дитину в дусі поваги до прав та свобод інших людей, любові до своєї сім’ї та родини, свого народу, своєї Батьківщини.
Європейський суд з прав людини зазначає, що між інтересами дитини та інтересами батьків повинна існувати справедлива рівновага (рішення у справі «Хант проти України» від 27.11.2006 року; рішення у справі «Олссон проти Швеції» (Olssonv. Sweden) від 27.11.1992 р., статус рішення – остаточне), і дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків. Зокрема, стаття 8 Конвенції про права дитини не надає батькам права вживати заходів, які можуть зашкодити здоровю чи розвитку дитини (рішення у справі «Йогансен проти Норвегії» (Johansen. V. Norwаy) від 07.08.1996 р., статус рішення – остаточне).
Батьки зобов’язані піклуватися про здоров’я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.
Всупереч таким вимогам закону, Боржник, який проживає окремо від дитини, ухиляється від виконання свого обов’язку щодо їх утримання, матеріально не допомагає, участі у їх вихованні не приймає.
В зв’язку з тим, що останнім часом Боржник не підтримує зі мною та нашою спільною дитиною ніяких відносин, на момент звернення до суду, я не маю достовірних відомостей про те, де саме працює Боржник.
Як випливає з положенняст. 181 СК України, у разі відсутності домовленості між батьками про способи виконання обов’язку з утримання малолітньої дитини тим із батьків, хто проживає окремо, інший, з ким проживає така дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом про стягнення аліментів на її утримання.
Згідно із ч.2ст.182 СК України мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 180-184, 191 СК України, ст.ст.3,27,31, 160-163, 165,168 ЦПК України:
Прошу:
Видати судовий наказ про стягнення з боржника ПІБ, дата народження_________, на користь ПІБ, дата народження ______, ідентифікаційний номер (за наявності),аліменти на утримання доньки – ПІБ, ___________дата народження, в розмірі 1\4 частки з усіх видів заробітку (доходу), але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня пред’явлення заяви до суду і до повноліття дитини.
Судові витрати покласти на Боржника.
Додатки:
1.Копія паспорту та ідентифікаційного номеру Стягувача;
2.Копія паспорту та ідентифікаційного номеру Боржника (За наявності)
3.Копія свідоцтва про народження;
4.Копія акта обстеження житлово – побутових умов;
5.Копія заяви з додатками для Боржника.
Стягувач ПІБ
«____»_______20__ р.
Ця публікація підготовлена у межах проєкту«Правовий захист та підвищення рівня обізнаності про доступ до правосуддя вразливих верств населення Красноріченської ОТГ, Коломийчиської ОТГ, Лозно-Олександрівської ОТГ Луганської області», який реалізується організацією«Центр громадської активності „Сіті Хаб“ за програмою малих грантів, яка адмініструється ІСАР Єднання в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.
#UNRPP