Чи має законне обгрунтування звільнення працівника не вакцинованого від COVID-19

15:45
Чи має законне обгрунтування звільнення працівника не вакцинованого від COVID-19

Консультація підготовлена фахівцями Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Законодавством України визначені шість хвороб, від яких необхідно робити обов’язкові профілактичні щеплення, а саме: проти дифтерії, кашлюка, кору, поліомієліту, правця та туберкульозу. 

Обов’язкової вакцинації від COVID-19 поки в цьому переліку немає. Проте, також зазначено, що співробітники окремих професій, виробництв та організацій підлягають обов'язковим профілактичним щепленням, якщо їхня діяльність може призвести до зараження інших співробітників або поширення таких хвороб. А це означає, крім списку обов'язкових для всіх щеплень можуть бути й інші, якщо робота передбачає ризик поширення інфекційних хвороб. 

Наказом Міністерства охорони здоров’я (далі-МОЗ) визначено перелік професій, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19: 

— працівники центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних підрозділів; 

— місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів; 

— всіх закладів освіти незалежно від типу та форми власності. 

Кодексом законів про працю визначений порядок та перелік підстав звільнення від роботи, норма щодо можливості звільнення через відмову вакцинуватися відсутня. Європейський суд з прав людини постановив, що обов'язкова вакцинація є законною і може знадобитися в демократичних суспільствах, що створило прецедент, відповідно до якого обов'язкові щеплення не суперечать Європейській конвенції з прав людини, а отже в подальшому вакцинація від COVID-19 може стати обов’язковою. 

Проте, насьогодні законних підстав для звільнення не вакцинованого працівника немає, а наказ щодо звільнення можна оскаржити у суді.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...