Як виправити помилку в свідоцтві про право власності на квартиру. Консультує БВПД.

09:15
Як виправити помилку в свідоцтві про право власності на квартиру. Консультує БВПД.

Сєвєродонецький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги консультує.

Виникають випадки коли допущена помилка а адресі місцезнаходження об’єкта, ПІБ власника в правовстановлюючому документі і тоді виникає питання як її виправити?!

Виправлення помилки може бути зроблено двома способами:

➡️позасудовий (шляхом звернення до органу, який видав документ);

➡️судовий (шляхом встановлення факту, який має юридичне значення).

☝️Варто зазначити, з 01 січня 2016 року замість Свідоцтва про право власності на нерухоме майно видається витяг з Державного реєстру прав на нерухоме майно. Якщо виявлена помилка Свідоцтві про право власності або в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно це означає, що вона є в самому реєстрі нерухомості, або в інформації Бюро технічної інвентаризації.

Найпростішим способом вирішення проблеми є звернення до реєстратора Бюро технічної інвентаризації із заявою про виправлення помилки у розділі Реєстру прав. Якщо реєстратором в Реєстрі прав було допущено помилку, то він зобов’язаний безоплатно її виправити в день надходження повідомлення.

Довідково❗️Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у разі виявлення помилки у свідоцтві про право власності на нерухоме майно або витязі з Державного реєстру прав технічної помилки, допущеної державним реєстратором, заінтересована особа письмово повідомляє про це державного реєстратора. Якщо факт невідповідності підтверджено, державний реєстратор виправляє допущену помилку в день надходження повідомлення. У разі виявлення технічної помилки, допущеної у записах Державного реєстру прав, державний реєстратор у п'ятиденний строк письмово повідомляє про це заінтересовану особу.

Бувають такі ситуації, коли орган, який видавав правовстановлюючий документ ліквідований, а орган в якому знаходиться архівна справа не наділений повноваженнями виправляти такі помилки, то в такому випадку вирішення даної проблеми можливе шляхом звернення до суду.

Якщо у Вашому випадку в досудовому порядку вирішити проблему неможливо, необхідно звернутися до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення. Заява подається за місцем проживання фізичної особи.

Заява про встановлення факту відповідності правовстановлюючого документу повинна містити:

1️⃣який факт заявник просить встановити та з якою метою;

2️⃣причини не можливості відновлення документації, що посвідчують цей факт;

3️⃣докази, що підтверджують факт.

Заява подається у письмовій формі додаються докази, що підтверджують викладені в заяві обставини та довідка про неможливість відновлення втрачених документів. Вартість судового збору у справах окремого провадження для юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців складає 0,5 відсотків прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1240,50 гривень). Фізичні особи сплачують 0,2 відсотки від прожиткового мінімуму для працездатних осіб (496,20 гривень).

Якщо заява складена правильно, суд, як правило, виносить позитивне рішення і особа отримує правове обґрунтування для реалізації своїх прав на вільне розпорядження майном.

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...