Що таке кваліфікований електронний підпис та як його оформити?
Чимало українців вважають отримання електронного підпису складним процесом, насправді це не так важко. Кваліфікований електронний підпис (КЕП) — те, що раніше називали ЕЦП (Електронний цифровий підпис), можна отримати абсолютно безкоштовно, це доступно в онлайн і в офлайн.
Щоб отримати підписофлайн, вам потрібно особисто звернутися до одного з надавачів послуги. Для цього заповніть реєстраційну форму та вкажіть паспортні дані й номер платника податків. З переліком надавачів електронних довірчих послуг можна ознайомитись за посиланням. Зокрема, безкоштовно надають підпис Інформаційно-довідковий департамент Державної податкової служби.
Отримати підпис вонлайнформаті набагато зручніше.Цей спосіб діє для клієнтів ПриватБанку.Отримати підпис можуть як фізичні особи й юридичні, так і фізичні особи підприємці.
Які дії можливо виконати онлайн:
- заміна внутрішнього і зовнішнього паперового документообігу на електронний, що має аналогічну юридичну силу;
- захист інформації надійними засобами криптографії, що відповідають державним стандартам;
- фіксування часу підписання документа КЕП;
- надання можливості перегляду статусу сертифіката шляхом перегляду статусу сертифікату на сторінці Сертифікатита шляхом формування списку відкликаних сертифікатів.
- обмеження щодо використання кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів, сформованих надавачем зазначені у Регламенті.
Засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки надаються у вигляді окремих апаратних чи апаратно-програмних засобів кваліфікованого електронного підпису, які є частиною програмно технічного комплексу, а також окремих програмних додатків або програмних модулів (криптобібліотек), що функціонують у складі інших програмних додатків.
Нагадуємо, що у Широківській громаді (Запорізька область) працюєГромадський центр правосуддя за ініціативи ГО «Центр громадської активності «СІТІ ХАБ». Мета центру підвищити спроможність мешканців Запорізької області вирішувати проблеми та захищати власні права у правовий спосіб. Звернутись за консультацією до Громадського центру правосуддя у Широківській громаді можна за наступними контактами:
Адреси:
- смт. Широке, вул. Центральна 2, понеділок – п’ятниця, з 9:00 до 17:00.
- м. Запоріжжя, вул. героїв 37 батальйону, 12, понеділок – п’ятниця, з 9:00 до 17:00.
Телефон гарячої лінії: +380 (50) 986 51 80
Електронна пошта: cityhub@ukr.net