Завдяки детальному аналізу можливо достроково розірвати договір оренди землі

13:23
Завдяки детальному аналізу можливо достроково  розірвати договір оренди землі

До громадського центру правосуддя, який працює за ініціативи ГО «Центр громадської активності «СІТІ ХАБ» звернулась пані Людмилаз проханням допомогти вирішити проблему стосовно питання договору оренди земельної ділянки.

Людмила хоче обробляти свою землю самостійно, але договір оренди спливає у 2025 році, агрофірма відмовляється розривати договір достроково, тому звернулась до юриста громадської організації, щоб з’ясувати як можна розірвати договір оренди землі достроково.

Юрист бюро пояснив Людмилі те, що за договором оренди орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства. Договір оренди землі укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути засвідчений нотаріально.

Відповідно до ст. 651 Цивільного кодексу України, зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Частиною 3 статті 31 ЗУ "Про оренду землі" визначено, що договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін. У разі розірвання договору оренди землі за погодженням сторін кожна сторона має право вимагати в іншої сторони відшкодування понесених збитків відповідно до закону. Згідно зі статтею 32 Закону України «Про оренду землі» на вимогу однієї із сторін договір оренди землі може бути достроково розірваний за рішенням суду в разі:

1) Невиконання сторонами обов'язків, передбачених статтями 24 і 25 Закону України "Про оренду землі".

2) Невиконання сторонами обов'язків, передбачених умовами договору: не виплата орендної плати; використання землі не за цільовим призначенням; передача в суборенду без дозволу орендодавця (якщо такий вимагається).

3) Випадкового знищення чи пошкодження об'єкта оренди, яке істотно перешкоджає передбаченому договором використанню земельної ділянки.

4) Виникнення підстав, визначених Земельним кодексом України та іншими законами України.

Такі способи розірвання договору оренди реалізується шляхом подання відповідного позову до суду із аргументацією підстав для визначення договору оренди недійсним. Розірвання договору оренди земельної ділянки у односторонньому порядку відбувається згідно зі статтею 651 Цивільного кодексу України. Зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом. Положення статті 31 Закону України «Про оренду землі» передбачають, що договір оренди землі може бути розірваний за згодою сторін.

Отже, на вимогу однієї із сторін договір оренди може бути достроково розірваний за рішенням суду в порядку, встановленому законом. Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку не допускається, якщо інше не передбачено законом або цим договором.

Юрист ретельно вивчивши договір пані Людмили дійшов висновку, що умовами визначено можливість його розірвання в односторонньому порядку з підстави не проведення плати орендарем за користування землею на протязі 1 року, Людмилі більше року не надходила сплата за користування землею.

Тож за результатами дослідженої інформації були зібрані докази та складено позов, який подано до суду для розірвання договору оренди, у результаті рішенням суду договір оренди землі було розірвано й Людмила змогла обробляти землю самостійно.

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...