Запроваджено електронний сервіс для реагування на проблеми громад Донеччини

18:30
Запроваджено електронний сервіс для реагування на проблеми громад Донеччини

За ініціативи Громадської організації “Агенція демократичного розвитку Донбасу” впроваджено електронний сервіс «Зміни місто».

Метою створення даного сервісу є моніторинг місцевих проблем та їх вирішення в цільових громадах на основі повідомлень місцевих мешканців.

Для створення ресурсу було проведено редизайн сайту «Зміни своє місто» www.zminy-misto.com Зокрема, змінено функціонал сайту та його розділи. Акцент зроблений на повідомлення про актуальні проблеми, які буде обробляти модератор і після юридичної оцінки перенаправляти у формі інформаційного запиту до відповідних комунальних чи інших служб.

Як зазначає голова організації Сергій Коваленко: «Сьогодні всі мешканці міст Донбасу, так чи інакше стикаються з різними суспільно значущими проблемами навколо нас (незаконні будівництва, сміттєзвалище, зламаний світлофор, яма на дорозі, несанкціонована парковка) і ми хочемо, щоб відповідальні за підтримання порядку на відповідній території організації реагували на наші звернення оперативно, а результат їх роботи нас влаштовував.Онлайн-сервіс "Зміни своє місто" - це ефективний інструмент взаємодії мешканців міста з представниками органів влади, організаціями та службами, відповідальними за забезпечення порядку на певній території, в місті, в районі».

За допомогою сервісу жителі прямо на карті міста, району відзначають проблемні ділянки - наприклад, яма на дорозі, відкритий люк, зламаний дорожній знак, купа сміття або пивний ларьок поруч зі школою. Є можливість прикріпити до повідомлення фото-та відео-матеріали. Повідомлення про проблеми автоматично надходять до органів влади, відповідних за даний напрямок. Відповідь, реакція на повідомлення про проблему, інформація про рішення - все це буде у відкритому доступі на сайті. Відкритість, публічність та привернення уваги до проблеми - ось механізми, які змушують відповідальні організації діяти оперативно і дійсно більш відповідально.

Як це працює?

Сервіс "Зміни своє місто" дозволить будь-якому жителю Краматорська, Слов’янська, Артемівська повідомляти про місцеві проблеми (ями на дорогах, несанкціоновані будівництва, порушення прав людей з обмеженими можливостями, нелегальні сміттєві звалища, тощо) відстежувати їх стан і оцінювати роботу відповідних служб. Відкритість, публічність та привернення уваги до проблеми - ось механізми, які змушують відповідальні організації діяти та вирішувати ці проблеми.

Алгоритм роботи сервісу «Зміни своє місто» наступний:

Крок 1. Реєструєтесь на сайті

Крок 2. Обираєте на карті категорію проблеми, додаєте адресу та опис проблеми

Крок 3. Юристи організації формують на основі поданої інформації звернення до міської ради

Крок 4. Ви отримуєте на електрону пошту відповідь від міської ради та перевіряєте стан виконання робіт по Вашому зверненню

Крок 5. Повідомляєте на сайті, що Ваша проблема вирішена або формуєте разом з юристами звернення до правоохоронних органів про бездіяльність органів місцевої влади

Крім того на сайті буде розміщена корисна інформація для громадських активістів, зокрема «Як провести громадську експертизу проекту рішення місцевої влади», «Як організувати громадські слухання», «Як провести громадський моніторинг по закупівлям» тощо.

Публікація створена в рамках роботи за проектом «Впровадження інструментів громадського моніторингу діяльності місцевих владних інституцій та електронного урядування задля підзвітності влади в громадах, що відносяться до Очеретинської селищної ради, Сіверської міської ради, Соледарської міської ради та міста Торецьк» при підтримці Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). #Майстерня_Доброго_врядування #UNDP_Ukraine #UNRPP #Sida #SDC

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...