Луганські політики протестували проти скасування виборів у Сєвєродонецьку та Лисичанську

11:40
Луганські політики протестували проти скасування виборів у Сєвєродонецьку та Лисичанську

13 серпня представники Луганського політикуму провели низку протестних акцій проти скасування виборів в окремих населених пунктах Луганщини, зокрема, містах обласного значення Сєвєродонецьку та Лисичанську.

Про це повідомляють представники ОПОРИ з Луганщини.

Нагадаємо, що 8 серпня Центральна виборча комісія Постановою № 161 «Про неможливість проведення перших виборів депутатів окремих сільських, селищних, міських рад Донецької і Луганської областей та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року» скасувала вибори у територіальних громадах Луганщини та Донеччини. Насамперед, це торкнулося виборів у Сєвєродонецькій міській територіальній громаді, Лисичанській міській територіальній громаді, Попаснянській міській територіальній громаді, Гірській міській територіальній громаді (Сєвєродонецький район), а також Щастинської міської територіальної громади, Широківської селищної територіальної громади, Станично-Луганської селищної територіальної громади та Нижньотеплівської сільської територіальної громади (Щастинський район). При цьому, наразі на території Щастя, Сєвєродонецька та Лисичанська та діють військово-цивільні адміністрації (у останніх двох військово-цивільні адміністрації створено наприкінці липня).

Зазначене рішення Центрвиборчкому викликало негативну реакцію з боку представників Луганського політикуму. В першу чергу, найбільша активність у інформаційному просторі та організації масових заходів протестного характеру фіксується з боку представників «Опозиційної платформи – за життя», «Нашого краю» та «Європейської солідарності».

Зокрема, у першій половині дня під стінами будівля Сєвєродонецької міської ради пройшов масовий захід за участю народних депутатів України Юрія Бойка, Юлія Іоффе та Сергія Дунаєва. Загалом, захід зводився до озвучування народними обранцями тез про те, що рішення щодо скасування виборів незаконне та має політичне підґрунтя. Представники структури також висловилися про наміри оскаржувати це рішення у визначений законодавством спосіб.

У другій половині дня масова протестна акція відбулася вже на площі перед Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією. Активним учасниками акції виступали представники «Європейської солідарності» та «Команди Сергія Шахова». Захід супроводжувався театралізований дійством з похованням труни з написом «демократія».

Під час мітингу голова Луганської обласної організації політичної партії «Європейська солідарність» Сергій Шакун наголосив на необхідності проведення виборів. У коментарі ОПОРІ він підкреслив, що «…у прифронтових містах – Попасна, Гірське, Тошківка довиборів не було з 2012 року і людям потрібні вибори, щоб обрати своїх депутатів, бо депутати обиралися у 2012 році і половина депутатського корпусу вже померла. Люди хочуть розвиватися, утворювати громади… І ми вийшли, щоб показати, що ми є громада…».

При цьому, окремі активісти, які позиціонували себе як представники «Команди Сергія Шахова» (очільник Луганського обласного осередку партії «Наш край»), заявили, що ними підготовлені позови до суду на незаконні, на їх думку, дії очільника Луганської ВЦА С.Гайдая та відповідальних посадовців Центральної виборчої комісії.

Крім того, за інформацією представників ОПОРИ, отриманою від учасників мітингу, після заходу вони висловили наміри здійснити організований виїзд до столиці з метою пікетування центральних органів влади.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Кормілецький, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Луганській області

тел.: 0502752808

e-mail: lugansk@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...