ВПО було надано повний супровід для оформлення групи інвалідності

12:40
ВПО було надано повний супровід для оформлення групи інвалідності

З пані Марією представники Обсерваторії прав жінок, познайомилися під час виїзної консультації в селі, що на Черкащині.

Обсерваторію створено Громадською організацією «Спілка захисту громадянських свобод» в межах грантового проєкту «Посилення правових можливостей жінок місцевих громад Черкаської області» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх». Пані Марія, одинока літня жінка 65 років, до 29.07.2022 року жила в однокімнатній квартирі в м. Торецьк Донецької області.

29.07.2022 року близько полудня пані вийшла на подвір’я, де зустрілася ще з трьома своїми сусідками. Пані Марія згадує, що сталося того дня і після: «… і раптом щось полетіло і впало поряд, як хмара. Одну жінку вбило, трьох, серед яких і мене, поранило. Сусіди завели мене в квартиру та викликалии швидку. Отямилася я вже в лікарні в м. Дружківка, де мене прооперували. Наступного дня мене перевезли в лікарню в м. Дніпро, а через чотири дні доставили в лікарню в м. Черкаси, де три тижня був шлях реабілітації. Під час реабілітації з голови не виходило питання: «як і де жити далі та ще із мінно-вибуховою травмою, яка змінила мій фізичний стан на до і після». «Та мир не без добрих людей», зауважує пані Марія. Небайдужі люди допомогли їй знайти житло. Наразі пані Марія проживає в будинку-інтернаті (пансіонаті) й потребує допомоги в оформленні інвалідності. З цим питанням вона звернулася до Обсерваторії прав жінок, де їй було надано повний супровід для отримання Довідки МСЕК про встановлення II групи інвалідності. Нижче описано порядок отримання зазначеної довідки.

Порядок, умови та критерії встановлення інвалідності медико-соціальними експертними комісіями (далі – комісії), визначений Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1317. Згідно пп.3, 4 зазначеного Положення медико-соціальна експертиза проводиться з метою встановлення інвалідності хворим, що досягли повноліття, потерпілим від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, особам з інвалідністю (далі – особи, що звертаються для встановлення інвалідності) за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров’я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності документів, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи. Лікарсько-консультативна комісія лікувального профілактичного закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії за формою, затвердженою МОЗ (088/О). Комісія приймає документи осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, за наявності у них стійкого чи необоротного характеру захворювання, а також у разі безперервної тимчасової непрацездатності не пізніше ніж через чотири місяці з дня її настання чи у зв’язку з одним і тим самим захворюванням протягом п’яти місяців з перервою за останніх 12 місяців, а у разі захворювання на туберкульоз – протягом 10 місяців з дня настання непрацездатності.

Приписами ст.ст. 36, 37 ЗУ «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» визначено, що матеріальне, соціально-побутове і медичне забезпечення осіб з інвалідністю здійснюється у вигляді грошових виплат (пенсій, допомог, одноразових виплат), забезпечення медикаментами, технічними й іншими засобами, включаючи друковані видання із спеціальним шрифтом, звукопідсилюючу апаратуру та аналізатори, а також шляхом надання послуг по медичній, соціальній, трудовій і професійній реабілітації, побутовому та торговельному обслуговуванню. Види необхідної матеріальної, соціально-побутової і медичної допомоги особам з інвалідністю визначаються органами медико-соціальної експертизи в індивідуальній програмі реабілітації. Допомога подається за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

Завдяки роботі ГО «Спілка захисту громадянських свобод» пані Марії встановлено другу групу інвалідності. Зазначений факт (наявність Довідки про встановлення інвалідності) надає жінці додаткові соціальні пільги та право на матеріальну допомогу, серед яких зокрема: можливість проходити реабілітацію в медичних закладах безкоштовно, пільги на проїзд у транспорті, отримувати 3000 гривень допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, а не 2000,00 грн. (п.3 Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 332), тощо. Крім того більшість благодійних організацій допомагає саме такій категорії людей, тобто особам з інвалідністю.

Програма USAID «Справедливість для всіх» - USAID Justice for All Activity

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...