Як змінити отримання пенсії з Укрпошти на банківську карту?

15:35
Як змінити отримання пенсії з Укрпошти на банківську карту?

У багатьох пенсіонерів після повномасштабного вторгнення виникла необхідність змінити спосіб отримання пенсії з Укрпошти на банківську карту.

Як це зробити, якщо пенсіонер немає, наприклад, банківського рахунку або смартфону? З таким питанням завітала до Обсерваторії прав жінок в Черкаській області, літня пані Валентина. Жінка, якій є 72 роки, розповіла, що у жовтні 2022 року волонтери, через активні бойові дії, вивезли її разом із чоловіком, якому є 76 років, із мальовничого міста Куп’янська Харківської області, що на березі річки Оскіл. до міста Черкаси. У новому місті подружжю безоплатно надали кімнату у гуртожитку для тимчасового проживання. Пані Валентина розповідає, що вони з чоловіком деякий час оговтувалися від пережитого та звикали до життя на новому місці. У місті Черкаси подружжя стало на облік, як внутрішньо переміщенні особи, та отримали довідку ВПО. У їх рідному місті пенсію приносив працівник Укрпошти. Однак, у в’язку із війною, коли ситуація розвивається динамічно та не відомо, де вони будуть доживати з чоловіком своє життя, пані Валентина, спираючи на розповіді людей, забажала отримувати пенсію на банківську картку.

На сьогодні пенсіонери в Україні отримують пенсії на пошті або через банківські установи. Пенсіонери все частіше обирають сучасний спосіб отримання пенсійних виплат на пенсійний рахунок відкритий в Банку.

Пенсійний рахунок – це банківський рахунок, який відкривається пенсіонерам, інвалідам, іншим особам, які отримують соціальну грошову допомогу від держави. Відкриття такого рахунку супроводжується, випуском дебетної картки. Картка для виплат пенсії – це зручний, сучасний та безпечний доступ до пенсійного рахунку. Такий рахунок відкривається лише в гривнях.

Враховуючи вік жінки, юрист Обсерваторії прав жінок супроводив пані Валентину до найближчого відділення АТ КБ "ПриватБанк", де вже через 40 хвилин жінка отримала пенсійну картку з довідкою про реквізити банківського пенсійного рахунку, яку разом із заявою про перерахунок пенсії на картку було надано до Пенсійного фонду України.
Представники обсерваторії допомогли літнім людям отримувати пенсію сучасним способом, а саме на пенсійний рахунок відкритий в Банку. Крім того, пані Валентині показали як користуватися картою в банкоматах та розраховуватися за придбаний товар в магазинах (аптеках, тощо). Наприкінці квітня місяця жінка зателефонувала Обсерваторії прав жінок та повідомила, що чоловік вже отримав свою першу пенсію на карту та вона чекає й свою.
Програма USAID «Справедливість для всіх» - USAID Justice for All Activity

Проєкт «Посилення правових можливостей жінок місцевих громад Черкаської області» здійснюється Громадською організацією «Спілка захисту громадянських свобод» за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Справедливість для всіх».

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...