Активісти Донеччини пропонують місцевій владі впроваджувати практику e-консультацій

15:15
Активісти Донеччини пропонують місцевій владі впроваджувати практику e-консультацій

Активісти Донеччини працюють над вдосконаленням інституційної спроможності громадянського суспільства та місцевої влади у процесі прийняття рішень, в тому числі, у просуванні реформ на місцевому рівні. Одним з інструментів такого покращення повинна стати практика електронних консультацій.

Такого висновку дійшли представники громадської організації “Агенція демократичного розвитку Донбасу” за результатами дослідження стосовно стану громадської участі у роботі місцевої влади в чотирьох місцевих радах Донеччини. Електронні консультації з громадськістю - це один з інструментів місцевої демократії, який дозволяє залучати громадян до вирішення проблем міста та підвищує фаховість рішень місцевої влади.

В рамках дослідження проаналізовано практику застосування та виявлено стан ефективності консультацій з громадськістю та різних форм участі громадськості у прийняті управлінських рішень в місцевих радах. Досліджувались Очеретинська селищна рада, Сіверська міська рада, Соледарська міська рада та місто Торецьк.

“В рамках проекту ми вивчили особливості законодавства щодо участі громадськості у процесах прийняття рішень, провели опитування мешканців щодо ефективності різних методів, таких як загальні збори, органи самоорганізації населення, громадські слухання, місцеві ініціативи, тощо, - зазначив Сергій Коваленко, керівник організації, - Також ми вивчено канали комунікації місцевої влади та мешканців селищ, в тому числі проаналізували роботу офіційних сайтів досліджених рад”.

Дослідження показало, що зі сторони представників влади є ініціатива до співпраці із громадськими активістами. Але частіше, це взаємодія вже при виникненні проблеми чи конфлікту. Проте, деякі форми залучення громадськості працюють. Це організація круглих столів та семінарів, громадські слухання перед розробкою стратегічних документів. Але представники місцевої влади очікують від активістів та мешканців пропозицій конкретних рішень, проактивної позиції і бажання довготривалої співпраці.

Для покращення взаємодії громадськості та місцевої влади автори дослідження рекомендують вдосконалити процедуру проведення тих механізмів участі, де вона недостатньо прописана, та прийняти положення про електронні консультації та опитування.

“Ми вивчили інформацію, отриману від мешканців селищ про ті практики громадської участі в прийнятті рішень, які використовуються у них, та запропонували низку рекомендацій. Серед них — вдосконалення нормативно-правової бази. Одна з основних рекомендацій — прийняття “Положення про електронні консультації та опитування”, - зазначає Сергій Коваленко, керівник організації, - ми розробили проект цього положення. Його прийняття селищними радами допоможе впорядкувати участь громадськості в управлінні, та з часом покращить і якість прийнятих рішень. А головне — працюватиме на попередження конфліктів в наших громадах”.

З матеріалами аналітичного звіту за результатами дослідження можна ознайомитись за посиланням: https://drive.google.com/open?id=1tgbp6HnvIl5xJA112M1c73HddrFeqXOK

Дослідження проводилось в рамках проекту «Впровадження інструментів громадського моніторингу діяльності місцевих владних інституцій та електронного урядування задля підзвітності влади в громадах, що відносяться до Очеретинської селищної ради, Сіверської міської ради, Соледарської міської ради та міста Торецьк» при підтримці Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансовою підтримкою Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та Шведського агентства з питань міжнародного співробітництва (Sida). #Майстерня_Доброго_врядування #UNDP_Ukraine #UNRPP #Sida #SDC

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...