Розвиток культури Луганщини обговорили на онлайн-конференції
Керівники закладів культури розповіли про роботу у 2020 році, які виклики постали перед працівниками культури через пандемію COVID, та як їх долали. Поділилися планами на 2021 рік.
“В умовах, в яких ми сьогодні працюємо, доволі складні, але ми сприймаємо таку складну ситуацію як можливість здобути нові навички, розширити спектр своїх послуг, і взагалі переосмислити свою роботу та запровадити нові форми цієї роботи, - зазначила Аліна Адамчук, начальниця Управління культури, національностей, релігій та туризму Луганської обласної державної адміністрації, - 2020 рік видався доволі нелегким. Карантин триває занадто довго, і звичайно, сфера культура відчула на собі весь масштаб цієї карантинної трагедії, який на сьогодні є. Окрім того, в нас проходить завершення реформи децентралізації, але насправді це не завадило роботі культурного простору. І всі напрямки працювали і кожен житель за бажанням мав доступ до отримання культурних послуг”.
Лариса ЖЕЛЕЗОВСЬКА, директорка Луганського обласного центру навчально-методичної роботи, культурних ініціатив і кіномистецтва, розповіла про організацію хакатону “Банк креативних ідей”.
В області, за даними ЛОДА, діє 1746 клубних формувань, в яких займається більше 20 тисяч жителів області. Порівняно з 2019 роком кількість клубних формувань збільшилась на 96 одиниць. “Мабуть, пандемія, це сидіння вдома, психологічні навантаження навпаки до нас штовхають людей, для того, щоб вони відволікалися, займалися творчістю, і збільшували свій загальний рівень”, - прокоментувала Аліна АДАМЧУК. З метою активізації та удосконалення діяльності любительських об'єднань та клубів за інтересами, цього року впроваджено конкурс, про який розповіла Ірина ДЯЧУК, директорка Луганського обласного центру народної творчості.
Сергій ДОРОФЄЄВ, директор Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру розповів про роботу закладу в умовах карантину: “Безумовно, ми, як театр, в цьому році постраждали, але ми культурні інституції, і маємо знаходити вихід із будь-яких ситуацій. Ми започаткували декілька онлайн проектів. Один з проектів, коли ми нагадували своїм глядачам за допомогою відео сюжетів про життя акторів. Як би там не було нам складно, ми змогли випустити в цьому році п'ять прем'єрних вистав. Ми перенесли на наступний рік фестиваль театрального мистецтва “Світогляд”, але ми працюємо над ним, і впевнені, що він відбудеться. А також ми започаткували онлайн проект, який має назву “80 сезонів”, тому що цей сезон, який розпочався у вересні, 80-й театральний сезон. І ми плануємо святкувати 80 років, може в травні - липня наступного року”.
Про роботу філармонії розповів Ігор ШАПОВАЛОВ, директор Луганської обласної філармонії: “Цього року ми встигли з'їздити до Польші на фестиваль, а далі почався карантин. Як і всі, ми проводимо онлайн концерти, майстер-класи. Наші артисти записували онлайн-уроки для центрів народної творчості”.
Світлана МОІСЕЄВА, директорка Луганської обласної універсальної наукової бібліотеки, розповіла про бібліотечні ініціативи в умовах карантину COVID.
Захід проведено в межах проекту “СІТІ-ХАБ: платформа діалогу громади та влади”, що підтримується Програмою ООН із відновлення та розбудови миру.