Громадськість обговорила питання працевлаштування на Луганщині

13:50
Громадськість обговорила питання працевлаштування на Луганщині

23 грудня журналісти та представники громадськості обговорили взяли участь в онлайн-конференції «Працевлаштування на Луганщині”. Обговорили стан роботи з працевлаштування у 2020 році, програми для безробітних та підприємців, дізналися про професії, які користуються найбільших попитом у роботодавців. 

З часу введення карантину ринок праці Луганщини, як і України в цілому, зазнав певних змін: спостерігається зростання безробіття та скорочення зайнятості, збільшення чисельності вивільнених працівників, зростання пропозиції робочої сили та скорочення попиту на неї, брак робочих місць, низький рівень заробітної плати тощо. Про це розповів журналістам регіону директор Луганського обласного центру зайнятості Сергій Болотський.

- рівень зайнятості населення зменшився з 58,4% (І півріччя 2019 року) до 57,3% (І півріччя 2020 року);
- чисельність безробітного населення порівняно з І півріччям 2019 зросла на 2,5 тис. осіб та становила 52,4 тис. осіб;
- рівень безробіття у віці 15-70 років збільшився з 14,2% (І півріччя 2019 року) до 15,2% (І півріччя 2020 року). В середньому в Україні цей показник становив 9,2%. Середній розмір допомоги по безробіттю у листопаді 2020 року склав 3601 грн.
Протягом 11 місяців 2020 року (у порівнянні з аналогічним періодом 2019 року) кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості області, зросла на 7,3% та становила 3,6 тисяч. Кількість вакансій у базі даних служби зайнятості Луганської області зменшилась (на 6,7%) – 19,0 тис. одиниць. 83,7% вакансій були укомплектовані.
За підсумками 11 місяців 2020 року найбільший попит роботодавців спостерігався на трактористів-машиністів сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, водіїв автотранспортних засобів, підсобних робітників, продавців продовольчих товарів тощо. Дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Станом на 1 грудня 2020 року на одне вільне робоче місце претендували 9 безробітних. Цей показник залишився на рівні минулого року.
Протягом січня – листопада цього року роботу отримали 16,6 тис. осіб (на 1,8 тис. осіб або 9,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року), зокрема, 45,8% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного.
Обласною службою зайнятості опрацьовано більше 4,0 тис. заяв від роботодавців та фізичних осіб-підприємців про надання допомоги по частковому безробіттю. На сьогодні допомога надана майже 6,0 тис. осіб. У грудні за одноразовою матеріальною допомогою до центрів зайнятості звернувся 121 роботодавець, подано відомості на 1310 працівників.

Відповідаючи на питання журналістів та громадськості Сергій Болотський зазначив, що обласний центр зайнятості співпрацює з професійно-технічними закладами, а також реалізує проекти із зайнятості населення з міжнародними організаціями.

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...