На Донеччині впроваджується проєкт Програми з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «МИР У ЦИФРОВИЙ ЧАС»

22:00
На Донеччині впроваджується проєкт Програми з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «МИР У ЦИФРОВИЙ ЧАС»

Наприкінці серпня розпочав свою діяльність проєкт Програми з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «МИР У ЦИФРОВИЙ ЧАС», впровадження якого в Донецькому регіоні здійснюється Громадською організацією «Агенція Демократичного розвитку Донбасу» у партнерстві з Громадською організацією «Фундація прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина».

Проєкт передбачає низку заходів, направлених на миротворчість та блогерську діяльність. Реалізація цих заходів проводиться у співпраці з амбасадорами/амбасадорками – агентами миру. До кінця листопада 2021 року в такій співпраці у Донецькому регіоні заплановано проведення 10 блог-кафе, двох 2-денних тренінгів за темами «Блогерство» та «Молодіжне лідерство як ресурс мирного врегулювання у цифровий час», а також дослідження щодо імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 2250 «Молодь, мир та безпека» в Україні.

На початку вересня на конкурсних засадах було відібрано 6 активних амбасадорок проєкту – агентів миру, які реалізують свої власні міні-проєкти у заданій тематиці. В рамках міні-проєктів кожна амбасадорка проведе 2 блог-кафе, сформує свою команду, представники якої займатимуться активною блогерською діяльністю, направленою на реалізацію проєкту «Мир у цифровий час», публікуючи пости на теми миротворчості на порталі Фундації «MustPostToday».

Амбасадорками проєкту стали:

Тетяна Вейдер, кандидатка наук з державного управління, бізнес-тренерка міжнародних програм, Life коуч, засновниця Авторської бізнес-школи, адвокатказ м. Маріуполь. Її міні-проєкт має назву «Шлях можливостей» та мету - надати практичну допомогу мешканцям Маріупольської ОТГ: повірити в свої сили, знайти свій шлях у сучасному світі. Завданнями міні-проєкту є: створення нетворкінгу, виявлення особистих та колективних проблемних питань, надання фахової підтримки, проведення культурних та освітніх заходів.

Валентина Виставкіна, голова громадської організації “Фонд регіонального розвитку “Спроможні громади”, письменниця, магістр фінансів, мама 5 діток та активна громадянка селища Новоолександрівка Покровського району Донецької області. Міні-проєкт Валентини називається «Ініциатива та лідерство як ресурс мирного врегулювання у наш час» та має на меті донести, що кожен голос важливий для миробудівництва. Завданням проєкту є надати інструменти лідерства, навчити підлітків та молодих людей проявляти ініціативу й бути активними.

Юлія Вязміна, співзасновниця та керівниця проєктів в ГО "Шляхом єдності", експертка з питань розвитку волонтерських ініціатив, з розвитку інфраструктури, тренерка та експертка з питань громадської безпеки та соціальної згуртованості, з прав людини та гендерних питань, з адвокації та жіночого лідерства. Мешкає Юлія в смт Велика Новосілка Донецької області. Її міні-проєкт називається «Протидія дезінформації у мережі – шлях до здобуття миру», метою є навчити громадян (а особливо найбільш уразливі категорії – молодь та людей 55+) виявляти фейкову інформацію в українських соціальних медіа, оцінити вплив таких повідомлень на користувачів соціальних мереж і запропонувати методи боротьби з поширенням недостовірної інформації в українському медіа-просторі. Особливо важливою така протидія є у часи пандемії КОВІД-19. Основне завдання проєкту - сприяти систематичному проведенню інформаційних заходів щодо виявленню, розрізнянню рейкової (неправдивої) інформації. Навчити громадян, в тому числі уразливих категорій – молодь і люди старшого віку (55+) інформаційній гігієні, методам боротьби з поширенням недостовірної інформації. Проєкт направлено на молодь і на людей віку 55+, бо вони є найбільш уразливою категорією в інформаційному просторі.

Лілія Дудник, регіональна координаторка всеукраїнської ініціативи «Активна Громада», членкиня міжнародної молодіжної організації EDYN, проектна менеджерка ГО «Асоціація «Відродження та розвиток» з м. Бахмут Донецької області. Лілін проєкт має назву «Молодіжне лідерство Бахмутчини». Метою проєкту є дати молоді змогу проявити лидерські якості та зрозуміти як керувати громадою та формувати бюджет. Завданням є через застосування гри отримати навички керування громадою, побачити на власному досвіді як формується бюджет громади, побути в ролі мера та депутата місцевої ради.

Яна Твереза, регіональна координаторка ВІ Активна Громада, радниця та тренерка програми AGORA, тренерка NDI, голова ГО «Зв'язок» з м. Волноваха Донецької області. Яна працює з міні-проєктом «Молодь – це ми». Мета - розкрити потенціал кожного та кожної, підвищити рівень обізнаності про права та можливості. Серед завдань: створення відповідних умов та надання теоретичних знань, виявлення через інтерактивні вправи власної унікальності, пошук цілей які об'єднують, проведення культурних та освітніх заходів. Яна поширює свій проєкт на мешканців Ольгинської та Хлібодарівської громад.

Тетяна Вергун, журналістка та громадська діячка з м. Краматорськ Донецької області. Темою міні-проєкту Тетяни Вергун є «Активне залучення жінок до процесів прийняття рішень на місцевому рівні». Мета його - надання інструментів жінкам Донеччини для активної участі у прийнятті рішень на місцевому рівні. Серед завдань проєкту - виявлення активних жінок та залучення у проєкт, навчання з вивчення місцевих проблем у громадах (виявлення, аналіз, пошук шляхів вирішення), навчання з активізації жіночого руху (активні громадські організації, створення коаліцій, створення проєктів), навчання участі в роботі ОМС (структура ОМС, процес прийняття рішень, процес громадської участі), обговорення ідей громадських проектів, підтримка жіночих ініціатив.

Наразі амбасадорки та члени їх команди пройшли навчання у 5 регіональних школах-тренінгах, які були організовані Фундацією прав людини за темами: «Мир у цифровий час», «Молодіжне лідерство як ресурс мирного врегулювання у цифровий час. Моніторинг миротворчого процесу», «Резолюції РБ ООН 1325 та 2250 в дії. Блогінг та новітні технології», «Технології ефективної поведінки у конфлікті для молодих лідерів», «Як стати відео блогером: короткі відео та стрімінг».

Амбасадорками вже проведені перші блог-кафе, на кожному з яких було презентовано проєкт «Мир у цифровий час».

За планами проєкту Амбасадорки в жовтні-листопаді проведуть свої другі блог-кафе, візьмуть участь у дводенних тренінгах та прийматимуть участь в дослідженні щодо імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 2250 «Молодь, мир та безпека» в Україні тамоніторингу упровадження заходів Національного плану дій «Жінки, мир, безпека» і роботі у царині «Молодь. Мир. Безпека» на обласному рівні.

Проєкт реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків ІФА та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина».

#ФундаціяПравЛюдини #HumanRightsFoundation #Мир у цифровий час#PeaceinDigitalEra

Оцініть новину

+1
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...