“За останній рік муніципалітет Сєверодонецька став менш публічним” – Олексій Кормілецький про резуль

12:40
90
“За останній рік муніципалітет Сєверодонецька став менш публічним” – Олексій Кормілецький про резуль

Експерти Громадянської мережі ОПОРА в Северодонецьку презентували результати шостого вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Нагадаємо, дослідження проводилося мережею організацій впродовж червня-серпня 2019 року в усіх обласних центрах України, а також у містах Краматорськ і Сєвєродонецьк.

Северодонецьк на 15 місці у рейтингу публічності обласних центрів України.

У загальноукраїнському рейтингу індексу публічності муніципалітетів 24 обласних центрів Сєверодонецька міська рада посіла 15 місце із загальною оцінкою 64,4 %. Про це у понеділок, 7 жовтня, в СітіХаб – Сєверодонецьк розповів координатор вимірювання індексу публічності в Северодонецьку Олексій Кормілецький. Порівняно із 2017 роком Северодонецьк зменшив свій показник на 2,52 % та впав на 5 сходинок нижче. Слід зазначити, що у 2017 році муніципалітет знаходився на 10 позиції всеукраїнського рейтингу Індексу публічності з показником 66,9%. Втрата позицій пов’язана насамперед зі зниженням рівня прозорості та відкритості діяльності міського голови та виконавчих органів ради. Публічність Сєвєродонецької міської ради в розрізі суб’єктів дослідження є наступною: публічність міського голови – 59,53% (66,58% у 2017 р.), виконавчих органів – 62,63% (66,2% у 2017 р.), депутатів – 70,30% (67,93% у 2017 р.).

У той же час, Северодонецьк продовжує перебувати серед міст «із задовільним рівнем публічності». У той же час, якщо так буде тривати і далі, то місто Северодонецьк ризикує в наступному році отримати менше 60 % та отримати «статус міста із низьким рівнем публічності».

Олексій Кормілецький розповів, що дослідження Індексу публічності міської влади обласних центрів з ініціативи Громадянської мережі ОПОРА та її регіональних партнерів проводиться уже вшосте. За результатами загальноукраїнського вимірювання найпублічнішими у 2018 році стали Івано-Франківськ, Луцьк та Львів. Внизу рейтингу опинилися міста Одеса, Черкаси та Полтава

Олексій Кормілецький додав, що серед трьох об’єктів дослідження рівень публічності мера Сєвєродонецька є найнижчим: 20 позиція у рейтингу міських голів. Головна посадова особа Сєвєродонецька є непублічною у частині інформування жителів міста про автобіографічні дані, декларацію про доходи, перелік радників, процедуру прийому місцевих жителів. Відсутній прогрес і щодо звітування міського голови про діяльність. Зазвичай мер звітує виключно у письмовій формі, практика публічного звітування перед депутатами міської ради та жителями територіальної громади відсутня. Окрім цього, головна посадова особа місцевого самоврядування не звітує публічно про роботу виконавчих органів. У рейтингу публічності муніципалітетів органи виконавчої влади Сєвєродонецької міської ради отримали задовільний показник – 62,63%, що дозволило їм зайняти 14 позицію у рейтингу. Показник публічності депутатів Сєвєродонецької міської ради (70,30%) – найвищий у порівнянні з іншими об’єктами дослідження, що відповідає 11 позиції у всеукраїнському рейтингу.

Зважаючи на те, що результати вимірювання Індексу публічності Сєвєродонецької міської ради у 2018 показали зниження рівня відкритості, прозорості та підзвітності муніципалітету, Громадянська Мережа Опора надає рекомендації основним об’єктам дослідження в Северодонецьку, що підвищать рівень довіри громадян до місцевої влади:

розробити чіткі правила звітування усіх суб’єктів місцевого самоврядування перед жителями територіальної громади; затвердити графік звітування депутатів місцевих рад та виконавчих органів перед територіальною громадою;оприлюднити у повному обсязі генеральний план міста з графічною складовою;опублікувати на сайті інформацію про помічників та радників міського голови; вдосконалити пошукові можливості офіційного сайту ради; розмістити на офіційному сайті декларації про майновий стан міських депутатів або подати активні посилання на сайт НАЗК.

Олексій Кормілецький також розповів, що на сайті Індексу публічності опубліковано розлогий звіт щодо результатів дослідження публічності влади Северодонецька за 2018, як і решти 23 муніципалітетів. У документі буде детальний опис щодо сильних та слабких сторін публічності влади обласних центрів, рекомендації для підвищення рівня публічності.

Більш детальну інформацію про показники публічності кожного з 24 муніципалітетів, що досліджувалися, можна знайти на сайті Індексу публічності: publicityindex.org.

За коментарями просимо звертатися до Олександра Неберикута, координатор кампанії з вимірювання Індексу публічності органів місцевого самоврядування – 063 628 68 37.

Довідково: Індекс публічності – це загальнонаціональна кампанія моніторингу прозорості, відкритості та підзвітності діяльності органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Об’єктом моніторингу є міські ради в обласних центрах України. У 2019 році вимірювання здійснювалося також у тимчасово перенесених обласних центрах Донецької та Луганської областей. Проект реалізовується уже шостий рік поспіль й має на меті оцінити, наскільки публічно приймаються рішення і втілюється в життя політика муніципалітетів, і яким є внесок основних суб’єктів місцевого самоврядування – міського голови, депутатів та виконавчих органів – в цей процес. Система показників Індексу публічності розроблена на основі положень українського законодавства та міжнародних стандартів у сфері публічності муніципальної влади. Результатом проведеної кампанії є публікація щорічного всеукраїнського дослідження – «Індекс публічності місцевого самоврядування 2018».

Оцініть новину

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...